Our staff

relationships are key to our work and these people make them

Operations


NameJob Title

Neil Perry

Neil Perry Chief Executive Officer

Angie Debenham

Angie Debenham Centre Manager

Hilary Jolly

Hilary Jolly Charity Shop Manager*

Stephen Wool

Stephen Wool Finance Officer*

Emma Gerrard

Emma Gerrard Admin Assistant*

Claire Swales

Claire Swales Admin Assistant*

Young Parents Programme (YPP)


NameJob Title

Rachel Bennett

Rachel Bennett Co-ordinator**

Emily Barton

Emily Barton Progressions Worker

Louise Bowett-Jones

Louise Bowett-Jones Child Development Worker*

Rachel Briant

Rachel Briant Development Worker

Judith Cork Outreach and Engagement Worker

Children's Centre


NameJob Title

Rachel Bennett

Rachel Bennett Children's Centre Manager**

Lisa Hancock Early Years Development Worker*

Rachel Matthews

Rachel Matthews Family Involvement Work Co-ordinator**

Lucy Stevens

Lucy Stevens Administrative Assistant*

Fiona Wade

Fiona Wade Family Involvement Worker

Playgroup


NameJob Title

Rachel Matthews

Rachel Matthews Family Involvement Work Co-ordinator**

Maria Bellow

Maria Bellow Play work Assistant*

Patrycja

Patrycja Burczyk Play work Assistant*

Emma Lindsay

Emma Lindsay Playgroup Leader*

Jacqui Sheppard

Jacqui Sheppard Playgroup Leader*

Social Inclusion Programme (SIP)


NameJob Title

James Bennett

James Bennett Children's and Youth Work Programme Manager**

Lissie Bradbury Progressions Worker

Mike Farrington

Mike Farrington North City Youth Development Worker

Matt Howell

Matt Howell Student CYM 2nd Year

Karl Lewis

Karl Lewis

SIP Music Worker (Sessional)*

Nikki Murray

Nikki Murray Student CYM 3rd Year

Kate Nation

Kate Nation Young Women's Development Worker

Jon Sanders

Jon Sanders Cambourne Youth Development Worker

Tom Scotter

Tom Scotter North City Apprentice Worker

Dave Shuler Youth Development Worker

Avril Timson

Avril Timson Student CYM 1st Year

Lee Tomkies

Lee Tomkies South City Youth Development Worker

Aspire Programme


NameJob Title

Ruth Watt

Ruth Watt Aspire Co-ordinator

Transitions Programme


NameJob Title

Ellie Howes

Ellie Howes Transitions Co-ordinator

Gavin Howard

Gavin Howard Transitions Project Worker*

Naomi Message

Naomi Message Transitions Development Worker

Participation


NameJob Title

Jackson Nazombe Participation Officer*

Mental Health


NameJob Title

Steve Rudkin

Steve Rudkin Mental Health Worker

Fundraising and Communications


NameJob Title

Marie Nazombe

Marie Nazombe Communications and Development Manager

Martin Brooke

Martin Brooke Communications and Fundraising Officer*

Sam Hill

Sam Hill Fundraising and Communications Officer*

Karen Hosking

Karen Hosking Community and Fundraising Officer*

Management team

Neil

Neil Perry

Chief Executive Officer

James

James Bennett

Children's and Youth Work Programme Manager

Diane web

Diane Hicks

Operations & Resources Manager

Neil-Thompson-website.jpg

Neil Thompson

Fundraising & Communications Manager

Sharon-Whittle-web.jpg

Sharon Whittle

Finance & Accounts Officer

Core support

Georgina Forbes new

Georgina Forbes

Fundraiser - Individuals and Community

Liz-Harrison-website.jpg

Liz Harrison

Fundraiser - Trusts

Terri-Oxford.jpg

Terri Rolph

Charity Shop Manager

Anna-Pope-134.jpg

Anna Pope

Admin Assistant

Marta.jpg

Marta ZieliƄska

Finance Assistant

Children's Centres - Romsey Mill & Cherry Hinton

Jorna-Ahmed.jpg

Jorna Ahmed

Family Worker

Susie Boxhall comp

Susie Boxhall

CYM Student

Karen-Burt.jpg

Karen Burt

Family Worker

Melissa-Freeman.jpg

Melissa Freeman

Family Outreach Worker

Tara-Kelly-web.jpg

Tara Kelly

Children's Centre Worker

Pauline-Turner.jpg

Pauline Turner

Creche Worker

Fiona-Wade.jpg

Fiona Wade

Senior Family Worker

M-Wilson.jpg

Matthew Wilson

Children's Centre Administrator

Preschool group - Hemingford Road & Ross Street

Yvonne-Burke.jpg

Yvonne Burke

Preschool Coordinator

Valene Dear web

Valene Dear

Deputy Preschool Leader (Hemingford Road)

Jackie-E-web.JPG

Jackie Erskine

Preschool Leader (Ross Street)

Sophie.jpg

Sophie Mukiibi

Preschool Assistant

Lorraine Pearce website2

Lorraine Pearce

Preschool Assistant (Ross Street)

Sarah Wygard web

Sarah Wygard

Deputy Pre-School Leader (Ross Street)

Storm Evans 135

Storm Evans

Pre-School Assistant

sarah flory 135

Sarah Flory

Pre-School Assistant

Young Parents Programme

Rachel Briant

Rachel Briant

Programme Coordinator

Louise Bowett Jones ID Badge

Louise Bowett-Jones

Child Development Worker

Judith Cork hi res 5 x 7 crop2

Judith Cork

Outreach & Engagement Worker - South Cambridgeshire

Beth-web.jpg

Beth Kirkman

Outreach & Engagement Worker - City

Ben-website.jpg

Ben Wilkes

Young Fathers Worker

Aspire

Ruth March11

Ruth Watt

Programme Coordinator

heather 134

Heather Rogers

Development Worker

Youth Development Team

Mike F

Mike Farrington

Youth Development Team Coordinator

Jon

Jon Sanders

Lead Youth Development Worker (South and East City)

Richard Beckett crop

Richard Beckett

Youth Development Worker (South and East City)

Emma-Slater-134.jpg

Emma Slater

Youth Support Worker (South and East City)

Freya Black 134

Freya Black

CYM Student (South and East City)

Mark Stanyer 134

Mark Stanyer

Lead Youth Development Worker (North City)

Lewis-Kahraman-134.jpg

Lewis Kahraman

Youth Support Worker (North City)

Josh Goddard crop

Josh Goddard

CYM Student (North City)

Ollie Leonard comp

Ollie O'Meakin

Lead Youth Development Worker (Sawston, Shelfords & Stapleford)

Craig-Geange-134.jpg

Craig Geange

Youth Development Worker (Sawston, Shelfords & Stapleford)

Jonathan-Buwert134.jpg

Jonathan Buwert

Lead Youth Development Worker (Cambourne)

Rosie-Levine-134.jpg

Rosie Levine

Youth Support Worker (Cambourne)

Justin Lewis 135

Justin Lewis

Youth Support Worker (Cambourne)

IMG1395

Karl Lewis

Music Specialist Youth Worker

Toby Baffa-Isaacs

Youth Development Worker (Hampton, Peterborough)

Dave Read

Youth Development Worker (Hampton, Peterborough)